Projektowanie ogrodów, wykonastwo i pielęgnacja.
Projektowanie ogrodów, wykonastwo i pielęgnacja.
MENU
Artykuły / Trawa z rolki

Trawa z rolki  - Gdynia, Gdańsk, Sopot, Wejherowo

 

Trawa z rolki jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę i natychmiastowy efekt. Trawniki z rolki świetnie się prezentują od razu po rozłożeniu, są gotowe do użytkowania już po kilku dniach, kiedy darń się ukorzeni, a pierwsze koszenie jest konieczne nawet po dziesięciu dniach od położenia trawnika.

 

 

Rozkładanie trawnika z rolki

Założenie trawnika z rolki wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża. Musi być równe, pozbawione kamieni, korzeni i innych nieczystości, o twardości umożliwiającej układanie rolek bez ryzyka zniekształcenia powierzchni. Ważne jest również nawożenie gleby i odpowiednia kwasowość ok. 5,5 do 6,5 pH.

 

 

Po rozłożeniu trawnika bardzo ważne jest obwite nawadnianie. Ze względu na dość płytki system korzenny świeżo rozłożonej trawy należy często ją podlewać i chronić przed przesuszeniem.

 

Trawniki z rolki można zakładać w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Nasza trawa z rolki jest odporna na wysuszenie podczas transportu i dostosowana do panujących w naszym kraju trudnych warunków pogodowych.

 

Kompleksowe zakładanie trawników z rolki

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży ogrodniczej, wiedzy i pasji zapewniamy kompleksowe usługi związane z zakładaniem trawników z trawy z rolki: od przygotowania podłoża, po odpowiednie rozłożenie trawnika, po pielęgnację. W zależności od terenu, nasłonecznienia czy typu gleby należy stosować dostosowane do różnych warunków środki nawożące, chwastobójcze czy przeciw szkodnikom.

Krajobraz

Nasi pracownicy chętnie służą radą przy doborze gatunku trawnika, miejsca w którym chcemy go położyć i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące pielęgnacji i utrzymania trawnika w znakomitej formie. Należy pamiętać, że trawa, jak każda inna roślina, aby móc się prawidłowo rozwiać potrzebuje przynajmniej 3-4 godzin dziennie nasłonecznienia.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo różne rodzaje i gatunki trawników z rolki, przeznaczonych do różnych celów. Trawniki przeznaczane na boiska sportowe muszą cechować się większą wytrzymałością, silnym systemem korzeniowym i odpornością na zewnętrzne czynniki. Trawniki przeznaczone do przydomowego ogrodu, które nie są narażone na intensywną eksploatację, nie muszą spełniać tak restrykcyjnych wymogów.

 

Dzięki fascynacji przyrodą i wrażliwości na piękno terenów zielonych udało nam się zakończyć sukcesem wiele realizacji na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Pomorskie i okolic.

Masz pytanie? tel.: +48 600-160-888

Powered by APSI
Copyright © 2011-2015
Fantastyczne Ogrody
All RIGHTS RESERVED