Projektowanie ogrodów, wykonastwo i pielęgnacja.
Projektowanie ogrodów, wykonastwo i pielęgnacja.
MENU
Artykuły / Zieleń w biurze

Zieleń w biurze

Zieleń jest wiernym towarzyszem człowieka od zarania dziejów. Otaczanie się roślinami wiąże się z potrzebą bycia blisko natury. W ostatnich latach coraz częściej wprowadza się zieleń do pomieszczeń biurowych. Wywiera to nie tylko korzystny wpływ na zdrowie, ale również uatrakcyjnia wystrój wnętrz.

W pomieszczeniach biurowych często panuje nieodpowiedni dla człowieka klimat, poprzez działanie takich urządzeń jak klimatyzacja, wszelkie sprzęty elektryczne czy ogrzewanie. Powietrze jest zanieczyszczone oraz przesuszone, co jest przyczyną m.in. uczucia suchości w gardle, częstych przeziębień czy po prostu zmęczenia. Tym negatywnym objawom zapobiec mogą właśnie rośliny.

Przykład zieleni w biurze

Źródło: www.botanicoffice.pl

Stają się one niezwykle istotnym elementem każdego zamkniętego pomieszczenia. Przede wszystkim oczyszczają powietrze, filtrując je z zanieczyszczeń chemicznych oraz drobnoustrojów. Regulują jego wilgotność oraz temperaturę. Dzięki tym właściwościom rośliny poprawiają ogólne samopoczucie pracowników, którzy przebywając blisko zieleni czują się mniej zestresowani, a bardziej optymistycznie nastawieni do pracy. Ponadto badania naukowców dowiodły, iż otoczenie roślinami sprzyja większej koncentracji, a także kreatywności ludzi.

Przykład zieleni w holach

Źródło: www.swiatkwiatow.pl

Oprócz pozytywnego wpływu na zdrowie człowieka, zieleń w biurach spełnia nie małą rolę dekoracyjną. Odpowiednio dobrana podkreśli indywidualny charakter pomieszczenia lub nawet całej firmy. Sprawi, że poszczególne wnętrza budynku będą albo przytulne i bardziej przyjazne, bądź też podkreślą ich nowoczesność.

Stosowanie roślin mało wymagających

Źródło: www.agrosalon.pl

Z przyjemnością dobierzemy dla Państwa gatunki mało wymagające i łatwe do utrzymania, które wprowadzą do Państwa biur harmonię oraz pozytywną energię.

Powered by APSI
Copyright © 2011-2015
Fantastyczne Ogrody
All RIGHTS RESERVED